چرا باید ثبت شرکت انجام دهیم

به طور کلی یک از مطمئن ترین و قانونی ترین راهها برای شروع یک کسب و کار مناسب ثبت شرکت می باشد . فردی که قصد فعالیت در یک چارچوب مطمئنی را دارد ، ضمن برخورداری از حمایت های قانونی بتواند امور کاری خود را با سهولت بیشتری مدیریت نماید ، باید اقدام به ثبت شرکت خود نماید .

اقداماتی که باید برای ثبت شرکت انجام داد

 • اولین قدم برای ثبت شرکت ، یافتن شرکایی مطمئن و همفکر و همسو می باشد تا بتوانید اهداف مشترکی که در ثبت شرکت دارید را به پیش ببرید .
 • دومین قدم ، انتخاب یک موضوع خاص برای فعالیت شرکت خود می باشد . برای درک این موضوع باید حتما بررسی کنید که در چه حوزه ای قصد فعالیت دارید و آیا آن حوزه نیاز به اخذ مجوز دارد یا خیر . به عنوان مثال اگر شرکتی که قصد ثبت آن را دارید در زمینه گردشگری فعالیت دارد ، حتما باید قبل از ثبت شرکت از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوزهای لازم را اخذ نمایید . در غیر این صورت اداره ثبت شرکت ها اقدام به ثبت شرکت شما نمی کند .
 • قدم سوم ، انتخاب یک نام مطمئن و با معنی برای شرکت می باشد . در این باره باید حتما توجه کنید که نام انتخابی شما نباید لاتین باشد و حتما باید دارای معانی اصیل فارسی باشد . دلیل این امر نیز این می باشد که بخش تعیین نام مربوط به اداره ثبت شرکت هاو موسسات غیرتجاری از تایید نام هایی که در فرهنگ نامه های فارسی معتبر نظیر دهخدا ، معین ، عمید دارای معنی اصیل فارسی نیستند خودداری می نماید .
 • قدم چهارم ، انتخاب شکل و قالب شرکت می باشد که تعیین کنند مسائلی همچون تعداد شرکا ، سهامداران ، وجود یا عدم وجود بازرس و سایر موارد می باشد . برای درک این موضوع ، شرکتها در ماده 20 قانون تجارت به هفت بخش و قالب تقسیم می شوند که عبارت اند از :
  • 1– ثبت شرکت سهامی (اعم از سهامی خاص و سهامی عام)
  • 2- ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  • 3- ثبت شرکت تضامنی
  • 4- ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
  • 5- ثبت شرکت مختلط سهامی
  • 6- ثبت شرکت نسبی
  • 7- ثبت شرکت تعاونی تولید و مصرف
 • قدم پنجم ، انتخاب یک نشانی و آدرس برای مرکزیت اصلی شرکت ، تعیین اعضاء هیات مدیره که شامل مدیر عامل و رئیس هیات مدیره ، نایب رئیس هیات مدیره و غیره و میزان سهام یا سهم الشرکه هر کدام از اعضا و همچنین در نهایت تعیین دارندگان حق امضا و وضعیت حق امضا شرکت است.

  موسسه ثبتیکال

انتخاب موسسه برای ثبت شرکت و ثبت برند خود

ثبت شرکت و ثبت برند یک پروژه تخصصی از زیر شاخه های علم حقوق می باشد که توسط وکلای دادگستری انجام می پذیرد . متقاضیان و کارآفرینان همیشه در زمان تشکیل یک سازمان یا بنگاه ، با این دغدغه مواجه بودن که ثبت شرکت و یا ثبت برند خود را چگونه و با چه هزینه ای به سرانجام برسانند . در این راستا موسساتی به وجود آمدند که خدمات ثبتی را توسط وکلا به صورت تخصصی ارائه می دهند . موسسه ثبتیکال مجموعه ای از وکلا ثبتی قوی در راستای ارائه خدمات با کیفیت با سالها تجربه در این زمینه تشکیل و اولین پایگاه تخصصی ثبت می باشد که بدون پیش پرداخت و دریافت پول از موکلان قرارداد و انجام خدمات ثبتی و حقوقی را منعقد و پس از طی شدن پروژه درخواستی متقاضی هزینه های آن را دریافت می نماید . نشانی وب‌سایت مؤسسه حقوقی ثبتیکال https://sabticall.org است.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

دسترسی سریع

©2024 کلیه حقوق وب سایت سبک سلامتی محفوظ می باشد Email Specialist

Search