چرا و چگونه سنگ تراورتن را آب بندی کنیم

 اگر زمان زیادی را صرف کاوش سنگ تراورتن برای یافتن الگوی مناسب برای پروژه آشپزخانه یا حمام خود می کنید، مطمئناً به این مرحله بعدی اهمیت خواهید داد: سنگ تراورتن خود را آب بندی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به همان زیبایی به نظر می رسد که اولین بار آن را دیدید! 

در اینجا بینش کارشناسان محصول در مورد چگونگی اطمینان از زیبایی ظاهری تراورتن شما برای سالهای آینده آورده شده است.

اوه، و به هر حال، شما این توصیه را برای اکثر انواع سنگ - نه فقط تراورتن - مرتبط خواهید یافت.

 

چرا سنگ تراورتن مهر و موم؟

بیایید با مهمترین سوال شروع کنیم: چرا آب بندی را به زحمت می اندازیم؟

قیمت سنگ 

از 13 حقیقت درباره سنگ تراورتن، به یاد خواهید داشت که تراورتن یک سنگ طبیعی و متخلخل است.

 

به این ترتیب، برای محافظت از زیبایی طبیعی خود (بدون ذکر سرمایه شما) باید آب بندی شود تا مایعات را جذب نکند - فکر کنید شراب قرمز - و برای همیشه لکه نگیرد.

 

مهر و موم کردن به این معنی است که آنچه را که در ابتدا شما را به سنگ جذب کرده بود از دست نمی دهید. سیلر به عنوان یک مانع بین سنگ و لکه های احتمالی عمل می کند.

 

چه زمانی باید سیلر روی سنگ تراورتن اعمال شود؟

آب بندی تراورتن بسیار آسان است و باید در حین نصب و پس از آن به صورت دوره ای انجام شود - تقریباً هر سه تا پنج سال، بسته به استفاده و ترافیک، و همچنین محصولاتی که برای تمیز کردن سطوح شما پس از استفاده استفاده می شود. به عنوان مثال، مواد شیمیایی خشن، می توانند به طور پیش از موعد، سیلر را از بین ببرند.

 

در نظر بگیرید که یک یادآوری تقویم برای خود تنظیم کنید تا فراموش نکنید که به طور دوره ای سنگ تراورتن خود را دوباره مهر و موم کنید.

 

تفاوت بین سیلرهای تقویت کننده و طبیعی چیست؟

شما چندین گزینه سیلر در دسترس دارید که می توانید از یک مرکز خانه یا مرکز تامین سنگ و سنگ یکی را انتخاب کنید. رایج‌ترین آنها سیلرهای Enhancing و Natural هستند.

 

درزگیرهای تقویتی سنگ را تیره کرده و ظاهری "مرطوب" به آن می بخشد.

درزگیرهای طبیعی بدون تغییر ظاهر سنگ محافظت مشابهی را ارائه می دهند.

برای آب بندی تراورتن چه محصولاتی را در فروشگاه های سنگ آمریکا پیدا خواهید کرد؟

هنگامی که از یک فروشگاه سنگ بازدید می کنید، نه تنها مجموعه ای شگفت انگیز از سنگ و سنگ با کیفیت و موجود (و همچنین کابینت آشپزخانه و حمام، روشویی و محصولات کفپوش وینیل لوکس) را خواهید دید، بلکه مجموعه کاملی از سنگ ها را نیز خواهید دید. و محصولات، ابزار و لوازم نصب سنگ.

 

چگونه می توان سیلر را روی تراورتن اعمال کرد؟

سیلر را می توان با استفاده از اسفنج، قلم مو، پد رنگ، حوله نخی یا سمپاش روی تراورتن اعمال کرد.

 

هر سیلری که در مدت 5 دقیقه جذب سنگ نشده باشد باید با استفاده از کاغذ جاذب یا حوله میکرو فیبر پاک شود.

 

در صورت اعمال دو یا چند لایه، حداقل سی دقیقه زمان خشک شدن بین برنامه ها را در نظر بگیرید. پس از پوشش نهایی، دو تا سه ساعت صبر کنید.

سیلر را با قرار دادن قطرات آب روی سنگ آزمایش کنید. اگر متوجه شدید که آب جذب نمی شود، تراورتن با موفقیت آب بندی شده است! 

اگرچه می توان دو ساعت پس از استفاده از سیلر روی یک کف مهر و موم راه رفت، معمولاً باید بیست و چهار ساعت برای خشک شدن کامل سطح برنامه ریزی کنید. حتماً حداقل دوازده ساعت آن را خشک نگه دارید.

 

سنگ لکه دار را مهر نزنید!

قبل از آب بندی، مطمئن شوید که سطح اصلی شما هیچ لکه ای ندارد! اگر یک سنگ لکه دار را مهر و موم کنید، لکه برای همیشه باقی می ماند.

 

به طور مشابه، کف زیرین یا سطح نصب شما باید قبل از نصب تمیز و عاری از هرگونه زباله باشد. اگر اقلامی مانند پیچ، میخ، واشر، حتی سکه های شل در مجموعه نازک گیر کنند، ممکن است زنگ بزنند و سنگ را از پشت لکه دار کنند.

 

چگونه سنگ را تمیز کنیم

قبل از آب بندی سنگ تراورتن حتما آن را با محصولات مناسب تمیز کنید.

 

از نظر سنگ تراورتن و سنگ، می توانید از بین چندین محصول که به طور خاص برای تمیز کردن سنگ ساخته شده اند، انتخاب کنید.

 

توجه داشته باشید که تمام پاک کننده های سنگ باید PH خنثی باشند. حتماً همیشه برچسب را بخوانید تا بتوانید تأیید کنید که محصول تمیزکننده برای سنگ مناسب است.

 

وقتی از آنالیزگر خرید می کنید، پاک کننده های سنگ آکوا میکس را خواهید یافت. به طور خاص، ما یک پاک کننده غلیظ سنگ و سنگ و تمیز کننده و براق کننده سنگ را حمل می کنیم.

 

 

حتماً هر نوع سنگ سنگی را مهر و موم کنید

اگرچه توصیه می کنیم که تراورتن با توجه به متخلخل بودن آن آب بندی شود، اما آب بندی هر سطح سنگ طبیعی - به ویژه سنگ مرمر، سنگ آهک، اونیکس، کوارتز و گرانیت علاوه بر تراورتن منطقی است. بله، حتی گرانیت نیز متخلخل است، اگرچه به طور قابل توجهی کمتر از تراورتن است. بدون مهر و موم شدن، بعد از استفاده کثیف به نظر می رسد.

 

برای تمام سطوح سنگ طبیعی، شما می خواهید به سرعت هر گونه مایعی که نشت می کند، به ویژه آنهایی که از شراب قرمز، کول اید، نوشابه یا رنگ گرفته شده اند را تمیز کنید.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

دسترسی سریع

©2024 کلیه حقوق وب سایت سبک سلامتی محفوظ می باشد Email Specialist

Search