طرز تهیه قهوه سرد

طرز تهیه قهوه سرد در خانه را یاد بگیرید! این دستور غذا انرژی زا، خوشمزه و بسیار آسان برای تهیه است - یک انتخاب عالی در یک روز گرم تابستان.

آیا تا به حال گفته ام که عاشق قهوه سرد هستم؟ من واقعا عاشق قهوه سرد هستم. مطمئنا، من و جک یک قهوه‌ساز معمولی داریم، اما آنقدر به ندرت از آن استفاده می‌کنیم که می‌توانید آن را در کمد زیر میز آشپزخانه پیدا کنید. من عاشق طعم غنی تر، نرم تر و کمتر اسیدی دم نوش سرد هستم. به علاوه، در یک روز گرم تابستان، نوشیدن یک فنجان قهوه بخار پز به سادگی قابل بحث نیست.

تجربه نوشیدن  قهوه دمی تفاوت آشکاری با قهوه اسپرسو دارد در هنگام آماده سازی هم روند متفاوتی میان این شیوه سرو قهوه وجود دارد از اندازه آسیاب دانه های قهوه تا مدت زمان آماده سازی.

قهوه دم سرد

سال‌ها کنسانتره دم کرده سرد را از فروشگاه می‌خریدم... تا اینکه فهمیدم تهیه آن در خانه بسیار آسان است! شما به مواد خاصی نیاز ندارید - فقط قهوه و آب. و نگران تهیه یک ابزار فانتزی جدید برای آشپزخانه خود نباشید. برای تهیه این دستور قهوه سرد، فقط به یک شیشه میسون، یک صافی مشبک و یک تکه پارچه پنیر یا یک فیلتر کاغذی نیاز دارید. چقدر ساده است؟

قهوه سرد دم چیست؟

به راحتی می توان دم نوش سرد را با قهوه سرد اشتباه گرفت. اگرچه هر دو سرد سرو می شوند، اما در واقع به روش های کاملاً متفاوتی ساخته می شوند. قهوه یخی با استفاده از آب داغ دم می‌شود - قهوه‌ی معمولی قطره‌ای است که اجازه داده شده خنک شود و روی یخ ریخته شود. جای تعجب نیست که سرد دم با استفاده از آب سرد یا دمای اتاق تهیه می شود. درست کردنش بیشتر طول میکشه (من وقتی 12 تا 24 ساعت دم بکشه بیشتر دوستش دارم) اما طعمش کمتر تلخه.

طرز تهیه قهوه سرد

اگر مدت زمان طولانی دم کردن قهوه سرد را به تعویق انداخته اید، اینطور نباشید. تهیه یک دسته بزرگ در یک لحظه آسان است، بنابراین می توانید آن را همیشه در یخچال خود نگه دارید. در اینجا نحوه انجام آن است:

ابتدا قهوه خود را درشت آسیاب کنید. من استفاده از دانه های قهوه از قبل آسیاب شده را برای این دستور توصیه نمی کنم. اگر آسیاب قهوه ندارید، دانه‌ها را خودتان در فروشگاه آسیاب کنید، یا دانه‌های تازه آسیاب شده را از یک کافی‌شاپ یا روستر محلی تهیه کنید.

برای خرید قهوه به منظور تهیه دم سرد پیشنهاد ما خرید قهوه عربیکا از قهوه لویا می باشد. بطورکلی قهوه عربیکا دارای کافئین کمتری نسبت به قهوه روبوستا بوده  اما از طعم و رایحه بشتری برخوردار می باشد

خرید قهوه

تفاله های قهوه را در یک شیشه بزرگ میسون قرار دهید و آب صاف شده را روی آن بریزید. من دوست دارم از نسبت قهوه به آب 1:2 یا 1/2 فنجان تفاله برای هر 3 فنجان آب استفاده کنم. این یک کنسانتره قهوه نسبتاً قوی ایجاد می کند، بنابراین قبل از نوشیدن آن را با شیر یا آب بیشتری رقیق می کنم. بیشتر در مورد آن در زیر.

آن را هم بزنید تا آب و تفاله قهوه با هم ترکیب شوند و اجازه دهید شیشه به مدت 12 تا 24 ساعت در دمای اتاق بماند. هرچه مدت زمان طولانی تری دم بکشد قهوه قوی تر خواهد بود.

بعد، قهوه را صاف کنید. هیچ‌کس یک فنجان قهوه با تفاله‌های رنده شده در پایین آن را دوست ندارد، بنابراین مهم است که دم‌نوش سرد را خوب صاف کنید. من این کار را با قرار دادن یک صافی مشبک روی یک کاسه و پوشاندن آن با یک لایه پارچه پنیر انجام می دهم. همچنین می توانید صافی را با فیلترهای کاغذی بپوشانید. (یا به جای استفاده از شیشه میسون و صافی برای تهیه دم کرده سرد، می توانید آن را در فرنچ پرس دم کرده و صاف کنید.)

قهوه را در صافی بریزید و آن را در بسته در یخچال نگهداری کنید.

هنگامی که برای لذت بردن از قهوه آماده شدید، آن را روی یخ بریزید و آن را با آب یا شیر بیشتری رقیق کنید تا مزه دار شود. من شیرم را با شیر بادام یا جو دوسر دوست دارم. لذت ببرید!

تهیه قهوه سرد

مطالعه کنید : طرز تهیه قهوه ویتنامی

نکات دستور تهیه قهوه سرد دم

تازه بهترین است. چه در حال تهیه قهوه داغ یا دم نوش سرد باشید، دانه های تازه آسیاب شده همیشه بهترین طعم را خواهند داشت. چرا؟ آسیاب کردن دانه های قهوه باعث آزاد شدن روغن آنها می شود. این روغن ها همان چیزی هستند که به یک فنجان قهوه پیچیدگی و عمق می بخشند. پس از آسیاب کردن دانه های قهوه، این روغن ها شروع به خشک شدن می کنند. در نتیجه، می‌خواهید دانه‌های قهوه را بلافاصله پس از آسیاب کردن، زمانی که روغن‌های آن‌ها آزاد شده و طعم تازه‌ای دارند، استفاده کنید.

توجه داشته باشید که قیمت قهوه به صورت دانه تفاوتی با قهوه آسیاب شده ندارد و از اینرو سعی کنید که همواره یا دانه قهوه را تهیه نمایید یا از دانه های تازه آسیاب شده استفاده نمایید.
دانه های قهوه را درشت آسیاب کنید. به این ترتیب، آن ها راحت تر از قهوه خارج می شوند.
نسبت ها را به سلیقه تنظیم کنید. یکی از دلایلی که من عاشق تهیه دمنوش سرد در خانه هستم این است که تنظیم هر فنجان قهوه بر اساس طعم آسان است. اگر دسته خاصی از دم نوش سرد درست کرده باشم، هر لیوان را با شیر یا آب بیشتری رقیق می کنم. اگر قدرت کمتری دارد، فقط یک آب پاش اضافه می کنم. از اضافه کردن قهوه، آب یا شیر بیشتر برای ایجاد طعم و شدت مورد علاقه خود تردید نکنید.

اگر دوست داشتید طرز تهیه قهوه سرد را یاد بگیرید، یکی از دستور العمل های زیر را امتحان کنید:

ماچا 101 چیست و چگونه از آن استفاده کنیم
ماچا لاته
اسموتی قهوه دارچینی
آب هندوانه
کوکتل پالوما
مارگاریتا کلاسیک
انبه مارگاریتا
موهیتو نعناع

طرز تهیه قهوه سرد

زمان آماده سازی: 10 دقیقه زمان خیس کردن: 12 ساعت
طرز تهیه دمنوش سرد را در خانه یاد بگیرید! من دوست دارم یک دسته بزرگ یکباره درست کنم و آن را در یخچال نگهداری کنم تا یک فنجان قهوه سریع و آسان در طول هفته بنوشم.
عناصر
½ فنجان قهوه تازه آسیاب شده*
3 فنجان آب صاف شده
شیر یا شیر گیاهی، اختیاری، برای سرو

دستورالعمل ها

قهوه آسیاب شده را در یک شیشه 28 اونسی یا مشابه قرار دهید. آب را اضافه کنید، سپس هم بزنید. روی آن را بپوشانید و به مدت 12 تا 24 ساعت در دمای اتاق بگذارید.
یک تکه پارچه پنیر را در یک صافی مشبک پهن کنید و آن را روی یک کاسه بزرگ قرار دهید. قهوه را داخل کاسه بریزید تا صاف شود. قهوه صاف شده را در یخچال نگهداری کنید.
وقتی آماده سرو شد، روی یخ بریزید و در صورت تمایل شیر را اضافه کنید.
اگر قهوه قوی تر از آنچه می خواهید است، آن را با آب یا شیر اضافی، به دلخواه رقیق کنید.

نکات مهم
*قهوه تازه آسیاب شده برای دم کردن سرد بهترین است. قهوه از قبل آسیاب شده طعم کهنه تری خواهد داشت.

عزیزانی که کافئین را می خواهند در کمترین سطح ممکن تجربه کنند می توانند از قهوه بدون کافئین به جای قهوه عربیکا یا قهوه روبوستا استفاده نمایند.

قهوه عربیکا را به قهوه روبوستا ترجیح دهید و تجربه بی نظیری از نوشیدن قهوه داشته باشید این پیشنهاد را فراموش نکنید طیف روایح و طعم های مختلف در قهوه های عربیکا خودنمایی می کند و دریچه جدیدی از دنیای قهوه را به روی شما می گشاید.

در پایان خوشحال خواهیم شد که نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

دسترسی سریع

Search